KLIBA NAFAG Hakkında

 

Basel/İsviçre yakınlarındaki Kaiseraugst’taki kendi üretim tesisinde çok sayıda laboratuvar hayvanı türü için çok çeşitli yemleri İsviçre hassasiyeti ve geliştirilmesi ve üretiminde uzman olarak KLIBA NAFAG, piyasada köklü bir yer edinmiştir.

Laboratuvar hayvan bilimi ve yem alanındaki en son araştırmalara göre yemler geliştirmek ve üretmek için deneyimli hayvan besleme uzmanları ve üretim mühendislerinden oluşan bir ekibe sahip olan KLIBA NAFAG; Sunulan hizmet yelpazesi, besin gereksinimleri, taleplerin hızlı bir şekilde ele alınması, müşteri spesifikasyonlarına göre deneysel diyetlerin üretimi, küçük hacimli yemler, özel ambalajları ile Türkiye’deki paydaşlarına Etna Biyoteknoloji Ürünleri Ve Sağlık Hizmetleri distribütörlüğünde hizmet veriyor.

 

Kalite

 

KLIBA NAFAG beslemeleri, yüksek kaliteli deneysel araştırma projeleri için tutarlılık sağlar. Bilimsel çalışmaların sonuçları ancak tekrarlanabilir olduklarında evrensel geçerlilik kazanır. Önemli bir dış faktör olarak, laboratuvar hayvanlarının beslenmesi, hayvan deneylerinin sonucunu önemli ölçüde etkileyebilir.

Bu kalite, hammadde, üretim, paketleme, depolama ve yem nakliyesinin yanı sıra kapsamlı danışmanlık ve profesyonel müşteri hizmetleri gibi ürün geliştirmenin tüm aşamalarında garanti ettiğimiz bir şeydir.

KLIBA NAFAG, ISO 9001:2000’in yanı sıra FSSC 22000’e göre sertifikalandırılmıştır ve HACCP ilkelerine göre çalışmaktadır.

Kalite yönetim sistemi, yem üretimi ve kalitesi ile ilgili tüm önlemlerin yapılandırılmış olarak yürütülmesini sağlar. Bu yaklaşım, tüm yemlerin üretiminin izlenebilir olmasını sağlar.

Tüm ürünler, üretim süreci öncesinde, sırasında ve sonrasında sıkı kalite kontrollerine tabi tutulur. Kendi laboratuvarı tarafından gerçekleştirilen kapsamlı kontroller, bağımsız bir laboratuvarda harici analizlerle desteklenir.

KLIBA NAFAG, laboratuvar hayvan yemi alanında tutarlılık, tekrarlanabilirlik, izlenebilirlik ve dokümantasyon için yüksek gereksinimleri karşılamak için üretimde İyi Laboratuvar Uygulaması (GLP) ilkelerini uygular.

KLIBA NAFAG, ilaçlı yemlerin üretimi için İsviçre Terapötik Ürünler Ajansı (Swissmedic) tarafından GMP sertifikalıdır.

Yetkililer tarafından yapılan düzenli denetimlere ek olarak, müşteriler tarafından çok sayıda denetim gerçekleştirilmektedir. Tüm paydaşlar, Genel Merkezi ve üretim tesisini istedikleri zaman ziyaret edebilirler.